Menu

Jak dobrać spodnie robocze?

Spodnie robocze muszą być adekwatne do wykonywanych obowiązków oraz występujących na stanowisku pracy czynników niebezpiecznych. Tak naprawdę odzież roboczą nosi się przez cały dzień, a ubranie do pracy musi być wygodne. Spodnie nie mogą krępować ruchów i muszą zapewniać komfort pracy w określonych warunkach atmosferycznych. Niekiedy o wyborze odzieży BHP decydują odgórne postanowienia lub obowiązujące przepisy dla danego zawodu.

Odzież robocza ma chronić pracownika przed urazami i czynnikami niebezpiecznymi, dlatego bardzo ważny jest rodzaj materiału, z jakiego odzież powstaje. Tkanina musi być odporna na rozerwanie i przecięcie ostrym narzędziem oraz zapewniać odpowiednią wentylację. Spodnie nie mogą być za ciasne ani za luźne – komfort noszenia jest bardzo istotny.

Wybieramy spodnie robocze

W naszym asortymencie dostępne są klasyczne spodnie robocze oraz spodnie z szelkami i popularne ogrodniczki. Dzięki szelkom spodnie dobrze trzymają się ciała i umożliwiają swobodę ruchów oraz pracę w każdej pozycji. Warto zwrócić uwagę na liczbę kieszeni i zaczepów, zwłaszcza jeśli pracownik musi mieć przy sobie wiele narzędzi i akcesoriów.

Pracownicy wykonujący prace na zewnątrz muszą mieć spodnie dostosowane do panujących warunków atmosferycznych. Letnia odzież robocza musi być przewiewna i zapewniać dobry komfort nawet w czasie intensywnych upałów. Na okres letni często wybierane są spodnie do kolan, choć nie w każdym zawodzie jest to dopuszczalne. Wiosną i jesienią najczęściej stosuje się odzież wodoodporną a zimą, kiedy temperatury są bardzo niskie, odzież musi być ocieplana. Jeśli praca wykonywana jest po zmroku, to odzież musi mieć odblaski zapewniające dobrą widoczność.

Last modification: Cz 20 Kwi 2023
×