Menu

człowiek pracujący przy laptopie na tle gór

    Zimowa odzież robocza   

   badinx.com  

Firma Badinx specjalizuje się w sprzedaży zimowej odzieży roboczej. Komfort pracy zatrudnionych osób powinien być dla pracodawców bardzo ważną kwestią. Odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy, a dotyczy to także zapewnienia specjalnej odzieży, to obowiązek przedsiębiorców. W okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki atmosferyczne w naszej strefie klimatycznej ulegają znacznemu pogorszeniu, warto dostarczyć podwładnym wykonującym swoje zawodowe obowiązki na zewnątrz ocieplane ubrania. Ich zadanie to zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego pracownikom. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą letniej odzieży roboczej.

Jakie cechy powinno mieć ubranie robocze na zimę?

Decydując się na zakup odzieży dla pracowników na chłodniejszy sezon, warto zwrócić uwagę na jakość wybranych modeli. Najczęściej pracownicy potrzebują kurtek, które ochronią przed niską temperaturą. Ubrania te przede wszystkim nie powinny krępować ruchów, ale z drugiej strony nie może być też zbyt luźny. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że zwisający materiał wkręci się w urządzenia, co powoduje zagrożenie dla pracowników. Warto zatem przed zakupem zebrać od zatrudnionych dokładne wymiary, aby kupić odpowiedni egzemplarz kurtek lub innych elementów odzieży.

Kurtki muszą zabezpieczać użytkowników także przed wiatrem oraz opadami atmosferycznymi. W związku z tym lepiej wybrać modele wyposażone kaptury z dodatkowymi zapięciami, dzięki czemu nie zsuwają się z głowy nawet przy lekkim deszczu.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Najczęściej do produkcji zimowych ubrań roboczych używa się poliestru oraz bawełny. Połączenie tych dwóch tkanin zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, dzięki czemu pracownik nie wychłodzi się, a także pozwala na wentylację organizmu. Warto także sprawdzić rodzaj ocieplenia i ocenić, czy w przypadku danego stanowiska pracy jest ono wystarczające. W niektórych zawodach pracownicy potrzebują także spodni roboczych. Ten element może być całkowicie wykonany z poliestru. Tak samo, jak w przypadku kurtek, spodnie nie mogą krępować ruchów.

Dobranie ubrań roboczych do stanowiska pracy i wykonywanych zadań

Każde stanowisko ma inne potrzeby także w kwestii odzieży. Dlatego ubrania robocze należy dobierać pod kątem wykonywanych przez pracowników obowiązków. W niektórych przypadkach ważną rolę odgrywają kieszenie, w których można pochować np. specjalistyczne narzędzia. Najlepiej wybierać modele wyposażone w zamki automatyczne, które pozwolą szybciej zdjąć poszczególne warstwy. Jeśli pracownicy wykonują swoje zadania w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, warto wybrać kurtki z kołnierzem, który ochroni przed wiatrem.

Szeroka oferta odzieży zimowej

Zdajemy sobie sprawę, że każda firma potrzebuje innych modeli ubrań. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, aby rozbudować naszą ofertę tak, by spełnić wymagania wszystkich Klientów. Oferujemy odzież najwyższej klasy od czołowych producentów. Zwracamy szczególną uwagę na wykończenie odzieży oraz jakość wykorzystanych do produkcji tkanin. Dzięki temu mamy całkowitą pewność, że prezentowane przez nas ubrania wytrzymają długi czas nawet w przypadku wykonywania przez użytkowników ciężkich robót.

Last modification: Śr 24 Maj 2023
×